За утилізацію старих автомобілів українці можуть отримати 12,5 тис. грн.

Україна може запустити програму «гроші за автохлам» — планується, що водії зможуть здати автомобіль на утилізацію і отримати сертифікат на 12,5 тис. грн. Цей сертифікат можна буде надати в автосалон і отримати машину з відповідною знижкою.

Сума компенсації може скласти близько 12,5 тис. грн. за старий автомобіль. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ з посиланням на члена правління Кременчуцького автоскладального заводу (КрАСЗ), директора з правових питань групи компаній АІС Ігоря Товкун.

За його словами, у початковому варіанті законопроекту про утилізаційному зборі передбачалася обов’язкова передача транспортного засобу для утилізації після завершення його експлуатаційного терміну. Проте враховуючи, що критеріїв до цієї вимоги розроблено не було, законодавці відмовилися від цієї норми.

«Власники старих автомобілів (10, 15, 20 років), згідно з опублікованими законам, не зобов’язані з першого вересня здавати свої автомобілі в утилізацію. Було доручення першого віце-прем’єра про те, що в Україні потрібно створювати «систему пряника», стимулювати власника транспортного засобу здавати автомобіль в утилізацію, видавати йому сертифікат. Зараз фігурує цифра за сертифікат — 12,5 тис. грн. Цей сертифікат можна буде надати в автосалон і отримати автомобіль з відповідною знижкою. Автосалон отримає компенсацію у розмірі 12,5 тис. грн. із суми утилізаційного податку, якщо це буде передбачено бюджетним кодексом. Сьогодні це законами не передбачено », — пояснив Товкун.

Нагадаємо, закон 421-VII від 4 липня 2013 «Про утилізацію транспортних засобів» і закон 422-VII від 4 липня 2013 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку з утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм »опубліковані у виданні« Голос України »7 серпня 2013. Таким чином, перший закон набув чинності 8 серпня, другий вступить з 1 вересня.

Раніше низка українських виробників заявили, що можуть не встигнути на 1 вересня виконати вимоги закону про утилізаційному зборі і може призвести до подорожчання автомобілів вітчизняного виробництва.

Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів (ВААІД) заявила, що готує свій законопроект з утилізації автомобілів в Україні. Основні відмінності від законів, прийнятих Верховною Радою, такі: дилери пропонують встановити фіксовану ставку утилізаційного збору на рівні 1 тис. грн. з автомобіля. При цьому платити цей збір, згідно з проектом, будуть як автоімпортери, так і українські автовиробники.

Теги: Шины бу Киев, бу шинышины букупить бу шинырезина бу киевшины бу из Германиикупить шины бу недорогом