Чи можливо довести поломку авто з вини неякісної дороги

11Володимир Місечко , керуючий партнер ЮФ » Місечко та Партнери» , про те , як стягнути з » Укравтодору » компенсацію за поламаний через погані дороги автомобіль .

Вимагати відшкодування шкоди , отриманого вашим автомобілем у зв’язку з неякісним дорожнім покриттям — можна.

Згідно зі ст. 9 Закону України » Про дорожній рух» , до компетенції власників автомобільних доріг , вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема , компенсація витрат власникам транспортних засобів , якщо дорожньо — транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг , вулиць та залізничних переїздів , за рішеннями судових органів.

Однак у цій справі є два нюанси .

Перший — доведення . Позивачу доведеться проявити чудеса винахідливості і довести, що автомобіль був пошкоджений саме внаслідок поганого дорожнього покриття , а не , наприклад , неправильної експлуатації автомобіля або порушення ним правил дорожнього руху.

Другий — судова практика в аналогічних справах . Зважаючи на відсутність доріг , по яких можна безпечно їздити , суди вкрай вимогливо ставляться до таких справ . Ймовірно , бояться відкрити «ящик Пандори» і викликати вал позовів про відшкодування збитків , викликаних жахливою якістю доріг.

Тим не менше, для тих , хто вирішив добитися відшкодування , слід врахувати наступне:

• у разі пошкодження вашого автомобіля , потрібно негайно зупинитися і викликати працівників ДАІ. При цьому наполягти, щоб протокол був складений за ст. 140 КУпАП ( Порушення правил , норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг , невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт) . Крім того , проконтролюйте , щоб у протоколі було зафіксовано стан дорожнього покриття і видимі пошкодження вашого автомобіля ;

• необхідно записати реквізити осіб , які були свідками ДТП (прізвище та ім’я , номери телефонів , адреси і т.д.);

• з’ясувати , яка саме регіональна служба автодору відповідальна за утримання та обслуговування дороги ;

• зробити фотографії дороги. При цьому необхідно щоб на фото було видно як навколишні об’єкти (це дозволить визначити місце розташування ) , так і дорожнє покриття з близької відстані.

Для того щоб можна було встановити глибину вибоїн або інших недоліків дороги , покладіть на неї мобільний телефон або водійське посвідчення ( ідеально — лінійку ) .

Надалі вашу правову позицію в суді значно посилить постанову суду про притягнення посадової особи Державного агентства автомобільних доріг України до відповідальності , передбаченої ст. 140 КУпАП . Крім того , незайвим буде отримати доказ сплати ним штрафу .

Таким чином , у вас буде своєрідна преюдиція , і вже не доведеться доводити невідповідність дорожнього покриття вимогам державних стандартів . Залишиться тільки довести причинно-наслідковий зв’язок між поганим дорожнім покриттям і пошкодженням вашого автомобіля.
Але і це ще не все. Зберігайте всі докази, що свідчать про ваші додаткових витратах: оплата евакуатора , оплата вартості автотоварознавчої експертизи , оплата відновного ремонту вашого автомобіля , придбання запасних частин і т.д.

Разом з тим , кожна справа , навіть на перший погляд стандартне і однотипне , вимагає індивідуального підходу . Як правило , успіх справи залежить від того , наскільки відповідально позивач поставиться до її підготовки . У даному випадку підготовці до справи слід приділити особливу увагу .

«Дело»

Теги: Шины бу Киев, бу шинышины букупить бу шинырезина бу киевшины бу из Германиикупить шины бу недорогомЗаказать звонок